Post image

مرور آمارها مشخص می کند که مردها (60 درصد) بیشتر از زن ها (40 درصد) خیانت می کنند و این در حالی است که بیشتر مردان دلیل این رفتار را اغلب، مشکلاتی در زمینه رابطه جنسی عنوان می کنند و شاید بتوانیم این مشکلات را به نرخ روزافزون طلاق نسبت دهیم.

به گزارش آلامتو به نقل از psychologytoday؛ بسیاری از مردان هنگامی که می خواهند علل خیانت شان را توضیح یا بهتر بگویم، توجیه کنند، اغلب مشکلاتی که با همسرشان دارند را پررنگ تر از چیزی که هست جلوه می دهند و به گونه ای خودشان را بی تقصیر نشان می دهند. خیانت در برخی از زندگی های امروزی بسیار عادی جلوه داده می شود به گونه ای که واقعا قبح آن از بین رفته است.

برخی از مردان در جواب خیانت جنسی خود می گویند: "فقط همان یک شب بود، تمام شد!" واقعا چه چیزی باعث می شود که یک مرد تمام زندگی اش را در طبق اخلاص بگذارد و با یک لذت یک شبه زودگذر عوض کند؟ واقعا این لذت ارزشش را دارد؟

توضیحاتی که فرد در زمینه خیانت می دهد، اغلب فقط برای توجیه کاری که کرده به کمکش می آید، وگرنه مشکلی را حل نمی کند. حتی به نظر من توضیح در مورد خیانت کردن ممکن است شرایط را پیچیده تر کند، چرا که واقعا هیچ دلیلی برای خیانت کردن کافی نیست. تمام مشکلات رابطه به نوعی حل شدنی هستند، اما زمانی که فرد به جای تلاش برای حل مشکلات، به سراغ خیانت می رود در حقیقت از حل مشکل و تلاش برای رسیدن به آرامش طفره می رود و ترجیح می دهد به این شکل نیتی اش از وضع فعلی را نشان دهد.

این ها همه، در صورتی است که فرد از روی مشکلاتی که در رابطه با همسر یا پارتنرش دارد خیانت می کند، اما گاهی واقعا همه چیز در رابطه خوب است و واقعا مرد از روی تنوع طلبی یا تجربه یک رابطه جدید به سراغ خیانت می رود و هیجان یک رابطه مخفی را به جان می خرد.

در کتاب "Surprised by Love"، شش دلیل که تصمیم گرفتم یک رابطه دیگر داشته باشم را بیان می کنم. به جای ارائه حکایات روانشناختی، قصد من در اینجا این است که تجربه دردناک خودم از وقایعی که منجر به انتخاب های ضعیف من شد با شما به اشتراک بگذارم. با این امید که ممکن است به شما کمک کند درک کنید که چرا بسیاری از مردان تصمیم می گیرند که خیانت کنند.

• من معتقدم که این قوانین برای من صدق نمی کند . بنابراین من قوانین خودم را تنظیم کردم

به عنوان یک متخصص بالینی عقلانیت های خیالی من مکان های بیشتری را برای مخفی کردن به من می داد. در حالی که به طور چشمگیری درگیر زندگی مراجعینم شدم، هیچ وقت حاضر نشدم که از این کار خودم جدا شوم. هیچوقت خواسته هایم را مطرح نکردم و هیچوقت همسرم را برای برآورده نکردن نیازهایم بازخواست نکردم. متاسفانه در یک رابطه این یک قانون است، اگر خودتان را نادیده بگیرید، دیگران نیز به راحتی شما را نادیده خواهند گرفت.

راه حل: از سرزنش خود دست بردارید و در بیان خواسته هایتان شفاف باشید، هیچوقت انتظار نداشته باشید که دیگران خواسته ها و نیازهایتان را حدس بزنند و آن ها را مهیا کنند. خواسته هاستان را مطرح کنید و در مورد آن ها صحبت کنید.

• من اهمیت و ارزش خودم را با قطعیت و موفقیت اشتباه گرفتم

من معتقد بودم که فردی شایسته و در نتیجه دوست ‌داشتنی هستم و فکر می کردم که تنها در صورتی برای جولی جذاب خواهم بود که در کارم موفق شوم و سبک زندگی را که فکر می ‌کردم می‌ خواهد فراهم کنم. من واقعا به کارم اعتیاد داشتم. من خودم را متقاعد كردم كه "هدف موفقیت" هستم و در داستانی زندگی می كردم كه جولی به من اهمیتی نمی داد، او به زندگی ای كه من برای او فراهم می كردم، اهمیت می داد و این تمام چیزی بود که واقعا من را عصبانی می کرد.

راه حل: ارزش و موفقیت خود را بر اساس "چه کسی هستم" تعریف کنید نه اینکه چه کاری می کنم! با تغییر رفتارتان با خودتان، به دیگران نشان دهید که چگونه با شما رفتار کنند.

دلیل خیانت مردان متاهل به همسرانشان

خیانت ,یک ,واقعا ,رابطه ,حل ,زندگی ,خیانت می ,یک رابطه ,و در ,خودم را ,که واقعا

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

bitarayanehoc سایت پیدایش مرجعی معتبر و قانونی برای ایده و استارتاپ هایتان شرکت طراحي وبسايت کارنيل وب طب وبلاگ کنگره 60 نمایندگی شهر ری پرومد اوج آرامش minurayanet مرجع کتاب های آموزشی سئو انقلاب فرهنگی